Vitex agnus castus (drmek obecný) je rostlina s historií sahající až do antiky (Egypt, Řecko, Řím), její plody se dodnes používají u různých gynekologických stavů. Drmek obsahuje pozoruhodné množství užitečných přírodních látek (flavonoidy a diterpeny – např. casticin, orientin, vitexin a iridoidní glykosidy – agnusid). Donedávna směl být drmek součástí pouze léčivých přípravků, které obsahují jeho lihový extrakt 10:1 a jsou standardizovány na dostatečný obsah casticinu nebo agnusidu. Fytofem PMX obsahuje velmi kvalitní lihový extrakt 10:1 s vysokým obsahem agnusidu a casticinu.

Gama-linolenová kyselina (GLA) je hlavní účinnou složkou pupalkového oleje, který patří mezi nejoblíbenější nutraceutické substance. Jeho pravidelné užívání se projeví na kvalitě, vláčnosti a hydrataci pokožky. Sama GLA je prekursorem protizánětlivých prostaglandinů, čímž napomáhá hormonální rovnováze. Dávka obsažená v jedné tobolce Fytofemu PMX odpovídá 1 gramu pupalkového oleje.

Alchemilla vulgaris (kontryhel obecný) je dalším zástupcem tradiční lidové medicíny, odpradávna se používá při různých gynekologických stavech, dodnes je jednou z oblíbených bylin „snažilek“ neboli žen, které plánují otěhotnění. Kontryhel nabízí pestrou škálu přírodních flavonoidů (orientin, vitexin, quercetin, rutin). Fytofem PMX obsahuje kvalitní lihovodný extrakt 10:1 s vysokým obsahem uchovaných přírodních látek.

Vitamin E je nejdůležitější a velmi dobře známý antioxidant (zhášeč volných radikálů) chránící tkáně před poškozením oxidačním stresem a volnými kyslíkovými radikály, které vznikají při zánětu. Fytofem PMX obsahuje 100 mg (558 % RHP) vitaminu E.

Složení

Dávkování

Užívejte 1 tobolku denně kontinuálně po dobu min. 3 měsíců. Poslední týden menstruačního cyklu (tedy před krvácením) můžete posílit účinek zvýšením dávky na 2 tobolky denně (1 ráno a 1 večer). Nepřekračujte doporučené dávkování.

Skladování

Uchovávejte na suchém místě při teplotě do 25 °C, mimo dosah a dohled dětí.

Varování

Není určeno pro děti (u dívek lze podávat od zahájení menstruování), těhotné a kojící ženy. Přípravek není náhradou pestré stravy. Před použitím přípravku se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud máte nebo jste v minulosti měla nádor citlivý na ženské pohlavní hormony, nebo pokud jste léčena hormonálními, psychiatrickými nebo onkologickými léky. Také pokud se při užívání Fytofemu Vaše příznaky zhoršují.

Velikost balení

30 a 90 tobolek

Distributor

Onapharm, s.r.o., 140 00 Praha 4, Perlitová 1799/10